Jasełka w Domu Pomocy Społecznej Wrzos [data utworzenia: 2013-12-22 ]

w Domu Pomocy Społecznej  "Wrzos"

Tradycją naszej szkoły stało się przygotowanie jasełek dla Domu Pomocy Społecznej.
  W tym roku uczniowie gościli we „Wrzosie” 16 grudnia. Przedstawienie bożonarodzeniowe pt: "Zło dobrem zwyciężaj” zaprezentowali uczniowie klasy III b szkoły podstawowej. Na scenie pojawiła się Maryja z Dzieciątkiem i Józefem, królowie, pastuszkowie, grono śnieżnobiałych aniołów oraz diablęta. Mali aktorzy z pełnym profesjonalizmem odegrali swoje role, wprowadzając publiczność w świąteczny, radosny nastrój. Artystyczny efekt podkreślały piękne  stroje aktorów.
Oprócz uczniów szkoły podstawowej, refleksyjne wiersze o tematyce bożonarodzeniowej recytowali gimnazjaliści z klasy III A. Występ wzbogaciły również kolędy, które z ,,aktorami”  śpiewała  zgromadzona publiczność. Na gitarze akompaniowała Kasia Romanowicz.  Po przedstawieniu wszyscy otrzymali gromkie brawa i zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
  Program przygotowany został pod kierunkiem wychowawczyni klasy III b p. Katarzyny Hyży oraz p. Elżbiety Romanowicz i p. Krystyny Kurek.
 W przygotowaniach pomagała również p. Małgorzata Więckowska.
  Wychowawcy  serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w realizację przedstawienia rodzicom uczniów klasy III b, szczególnie pani Edycie Duina,  za przygotowanie elementów dekoracji wykorzystanych podczas  uroczystości oraz pomoc  w dniu występu.