Gdzie były, co robiły Twoje ręce! [data utworzenia: 2014-04-01 ]

„Gdzie były, co robiły Twoje ręce!”

Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia Koła Przyrodniczego, brali udział w Programie „Gdzie były, co robiły Twoje ręce!”
 Myśleliśmy, że mycie rąk to sztuka, którą opanowaliśmy do perfekcji?  Ale dzięki udziałowi w zajęciach programu poznaliśmy podstawowe zasady higieny, aby bakterie trzymały się z daleka od naszych dłoni.
 MYCIE RĄK - JAK?
  • myjemy ręce bardzo dokładnie, nie zapominając o nadgarstkach, opuszkach palców, wierzchnich częściach dłoni i o kciuku (tak, tak,  często pomijamy ten palec podczas szybkiego mycia rąk!)
  • pocieramy ręce o siebie przynajmniej 15 sekund -możesz w tym czasie powiedzieć alfabet
  • starannie opłukujemy ręce ciepłą, ale nie gorącą wodą
  • wycieramy dokładnie ręce
 My – dzieci, chętnie poznajemy świat. Wszystkiego chcemy dotknąć, poczuć. Potem często palce wędrują do buzi, a z nimi bakterie, wirusy, jaja pasożytów, czyli … choroby.
Dlatego choroby "brudnych rąk" to u nas poważny problem.
 Aby zmniejszyć ryzyko chorób „brudnych rąk”, wystarczy wprowadzić kilka prostych zasad:
  • Myjemy ręce zwłaszcza przed jedzeniem, po powrocie ze spaceru, wyjściu z toalety, po kaszlu, kichaniu i czyszczeniu nosa lub po zabawie z ukochanym zwierzakiem.
  • Dbamy, żeby każdy z domowników miał swój ręcznik.
  • Pamiętamy, żeby nie pić z jednego kubka z kolegą, ani nie jeść z nim czegoś na spółkę.
  • Dokładnie myjemy warzywa i owoce.
  • Nie głaszczemy bezpańskich zwierząt.
  • Mamy krótko obcięte paznokcie.
 Życzymy zawsze czystych rąk
członkowie Koła Przyrodniczego