Gdzie byy, co robiy Twoje rce! [data utworzenia: 2014-04-01 ]

„Gdzie byy, co robiy Twoje rce!”

Uczniowie, ktrzy uczszczaj na zajcia Koa Przyrodniczego, brali udzia w Programie „Gdzie byy, co robiy Twoje rce!”
 Mylelimy, e mycie rk to sztuka, ktr opanowalimy do perfekcji?  Ale dziki udziaowi w zajciach programu poznalimy podstawowe zasady higieny, aby bakterie trzymay si z daleka od naszych doni.
 MYCIE RK - JAK?
  • myjemy rce bardzo dokadnie, nie zapominajc o nadgarstkach, opuszkach palcw, wierzchnich czciach doni i o kciuku (tak, tak,  czsto pomijamy ten palec podczas szybkiego mycia rk!)
  • pocieramy rce o siebie przynajmniej 15 sekund -moesz w tym czasie powiedzie alfabet
  • starannie opukujemy rce ciep, ale nie gorc wod
  • wycieramy dokadnie rce
 My – dzieci, chtnie poznajemy wiat. Wszystkiego chcemy dotkn, poczu. Potem czsto palce wdruj do buzi, a z nimi bakterie, wirusy, jaja pasoytw, czyli … choroby.
Dlatego choroby "brudnych rk" to u nas powany problem.
 Aby zmniejszy ryzyko chorb „brudnych rk”, wystarczy wprowadzi kilka prostych zasad:
  • Myjemy rce zwaszcza przed jedzeniem, po powrocie ze spaceru, wyjciu z toalety, po kaszlu, kichaniu i czyszczeniu nosa lub po zabawie z ukochanym zwierzakiem.
  • Dbamy, eby kady z domownikw mia swj rcznik.
  • Pamitamy, eby nie pi z jednego kubka z koleg, ani nie je z nim czego na spk.
  • Dokadnie myjemy warzywa i owoce.
  • Nie gaszczemy bezpaskich zwierzt.
  • Mamy krtko obcite paznokcie.
 yczymy zawsze czystych rk
czonkowie Koa Przyrodniczego