Lekcja Wolnoci - apel [data utworzenia: 2014-06-05 ]

Wybory do parlamentu, przeprowadzone dwadziecia pi lat temu -
4 czerwca 1989 r.
oraz poprzedzajce je obrady Okrgego Stou, dla obecnego pokolenia s ju tylko histori. Dlatego Zesp Szk Sportowych  postanowi  przyczy si  do akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej pod symboliczn nazw „Lekcje wolnoci”. Maj one nie tyle przyblia uczniom genez i skutki tamtych wydarze, ale przede wszystkim pobudza ich do dyskusji na temat wpywu m.in. obrad Okrgego Stou i wyborw parlamentarnych 4 czerwca na obecn sytuacj Polski i obecne warunki ycia samych uczniw.
 4 czerwca 2014 r. uczniowie klasy III B gimnazjum pod kierunkiem pani Magdaleny Kalisty przygotowali apel nawizujcy do 25. rocznicy wydarze 1989 roku. W programie w tre historyczn wpleciono strofy poezji wolnociowej, utwory barda Solidarnoci – Jacka Kaczmarskiego i Jana Pietrzaka oraz fragmenty nagra, np. sowa Jana Pawa II po wyborze na Papiea, Lecha Wasy podpisujcego porozumienia, ogoszenie stanu wojennego przez Wojciecha Jaruzelskiego, wypowied Joanny Szczepkowskiej „4 czerwca skoczy si w Polsce komunizm”.
 Zgromadzeni w maej sali gimnastycznej gimnazjalici i szstoklasici w skupieniu wysuchali profesjonalnie przygotowanego programu. Wszyscy zgromadzeni przeyli emocje, ktre towarzyszyy tamtym wydarzeniom.

[x] Zamknij