Festyn Rodzinny już za nami! [data utworzenia: 2014-06-13 ]
    Festyn Rodzinny już za nami!
W sobotę -7 czerwca  2014r. - w naszej szkole  odbył się Festyn Rodzinny. W tym roku hasłem przewodnim był temat:  10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ. Piękna pogoda pozwoliła na zorganizowanie  spotkania na stadionie.   Uczniowie, rodzice  i nauczyciele skupili się wokół sceny.
W rolę prezenterek  wcieliły się panie: Agnieszka Kowalczyk oraz Magdalena Kalista.  Festyn rozpoczął się pokazem tańca w wykonaniu gości:  grupy LEVEL Kids oraz grupy tanecznej z klubu LEVEL (w dużej części  mam uczniów naszej szkoły).
 Później na scenie pojawili się  uczniowie poszczególnych klas. Na początek najmłodsi pod kierunkiem p. Magdaleny Chmielarskiej wykonali piosenki w języku angielskim.
 Zgodnie z hasłem festynu pozostali uczniowie przedstawiali,  przygotowane wcześniej pod opieką wychowawców i z pomoc ą rodziców, prezentacje krajów członkowskich Unii Europejskiej.
 Mogliśmy zobaczyć walkę toreadora z groźnym bykiem, zaśpiewać w języku hiszpańskim, zatańczyć zorbę. Uczniowie przedstawili również najważniejsze informacje dotyczące historii i kultury wybranych krajów. Podsumowaniem prezentacji był taniec integracyjny. Uczniowie, rodzice
 i nauczyciele zatańczyli  wspólnie  „belgijkę”.
 Występom na  scenie towarzyszyły gry i konkursy.  Można było sprawdzić swoją wiedzę muzyczną,  wziąć udział w konkursie „Jeden z dziesięciu” czy rozwiązać krzyżówkę  na czas. Artyści plastycy mogli wyrazić swoje emocje w konkursach plastycznych lub poddać się „zabiegowi” malowania twarzy.
 Jak przystało na szkołę sportową, każdy chętny  mógł sprawdzić się w  konkurencjach sportowych. Zwycięzcy i uczestnicy konkursów nagradzani byli słodyczami oraz upominkami przekazanymi przez Urząd Miasta.
 Po tak licznych atrakcjach każdy mógł skosztować kiełbaski z grilla, które przygotowały nasze niezawodne panie kucharki. Ciepłe kiełbaski i dla równowagi chłodna herbata z cytryną zostały ufundowane ze środków Rady Rodziców.
 Serdecznie dziękujemy wszystkim za  przybycie i za wspólną zabawę.