Festyn Rodzinny ju za nami! [data utworzenia: 2014-06-13 ]

Festyn Rodzinny ju za nami!
W sobot -7 czerwca  2014r. - w naszej szkole  odby si Festyn Rodzinny. W tym roku hasem przewodnim by temat:  10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ. Pikna pogoda pozwolia na zorganizowanie  spotkania na stadionie.   Uczniowie, rodzice  i nauczyciele skupili si wok sceny.
W rol prezenterek  wcieliy si panie: Agnieszka Kowalczyk oraz Magdalena Kalista.  Festyn rozpocz si pokazem taca w wykonaniu goci:  grupy LEVEL Kids oraz grupy tanecznej z klubu LEVEL (w duej czci  mam uczniw naszej szkoy).
 Pniej na scenie pojawili si  uczniowie poszczeglnych klas. Na pocztek najmodsi pod kierunkiem p. Magdaleny Chmielarskiej wykonali piosenki w jzyku angielskim.
 Zgodnie z hasem festynu pozostali uczniowie przedstawiali,  przygotowane wczeniej pod opiek wychowawcw i z pomoc rodzicw, prezentacje krajw czonkowskich Unii Europejskiej.
 Moglimy zobaczy walk toreadora z gronym bykiem, zapiewa w jzyku hiszpaskim, zataczy zorb. Uczniowie przedstawili rwnie najwaniejsze informacje dotyczce historii i kultury wybranych krajw. Podsumowaniem prezentacji by taniec integracyjny. Uczniowie, rodzice
 i nauczyciele zataczyli  wsplnie  „belgijk”.
 Wystpom na  scenie towarzyszyy gry i konkursy.  Mona byo sprawdzi swoj wiedz muzyczn,  wzi udzia w konkursie „Jeden z dziesiciu” czy rozwiza krzywk  na czas. Artyci plastycy mogli wyrazi swoje emocje w konkursach plastycznych lub podda si „zabiegowi” malowania twarzy.
 Jak przystao na szko sportow, kady chtny  mg sprawdzi si w  konkurencjach sportowych. Zwycizcy i uczestnicy konkursw nagradzani byli sodyczami oraz upominkami przekazanymi przez Urzd Miasta.
 Po tak licznych atrakcjach kady mg skosztowa kiebaski z grilla, ktre przygotoway nasze niezawodne panie kucharki. Ciepe kiebaski i dla rwnowagi chodna herbata z cytryn zostay ufundowane ze rodkw Rady Rodzicw.
 Serdecznie dzikujemy wszystkim za  przybycie i za wspln zabaw.