Pościg za Mikołajem [data utworzenia: 2014-12-21 ]

Pościg za Mikołajem

Tradycją w naszym mieście stał się grudniowy pościg za Mikołajem. Tuż przy placu Kościuszki zebrali się najmłodsi  uczniowie z klas I – III z różnych szkół naszej gminy. Wśród nich nasi pierwszoklasiści. Wszystkich zgromadzonych powitał Pan Burmistrz Jacek Lipiński oraz  Mikołaj.
 Na początku, dzieci  uczestniczyły w wielu konkursach, w których liczyła się szybkość i zręczność. Wesołe  rytmy muzyki zachęcały wszystkich do tańca i śpiewu.  Na największych zmarzluchów czekał  ciepły napój.
 Na zakończenie spotkania odbył się pościg uliczkami parku. Wszyscy starali się dogonić Mikołaja, który biegł bardzo szybko  i prezentował w tym roku  świetną kondycję. Po biegu każde dziecko otrzymało słodki upominek -  czekoladowego mikołaja. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone ze  wspólnej zabawy i spotkania z Mikołajem.