Spotkanie z Mikołajem [data utworzenia: 2014-12-23 ]

Spotkanie z Mikołajem

19 grudnia -  piątek - był ostatnim dniem nauki w szkole.  Wszyscy uczniowie przyszli ubrani na galowo.
 Już na drugiej godzinie lekcyjnej salę gimnastyczną wypełnili najmłodsi uczniowie. Wszystkie dzieci czekały na jedynego o tej porze roku gościa. Z wielką radością  i oklaskami, dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I-III Edukacji Wczesnoszkolnej przywitały Mikołaja. Klasy II zaśpiewały  piosenkę pt:,, Święty Mikołaj”.  Następnie każda z klas śpiewała fragment wybranej przez siebie kolędy, a delegacje uczniów  osobiście witały  Mikołaja.  Spotkanie upłynęło w wesołej atmosferze pełnej radości i śpiewu.
  Podobne spotkania odbyły się na kolejnych lekcjach w grupie uczniów klas IV – VI oraz gimnazjum.
 Przedstawiciele poszczególnych klas wraz z wychowawcami  otrzymali prezenty -  wielkie worki pełne słodyczy. Na zakończenie, pani Dyrektor wraz z Mikołajem życzyli wszystkim zdrowych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Spotkania każdej grupy zostały uwiecznione na zdjęciach,  które będą miłym wspomnieniem tych chwil.  Po wspólnym kolędowaniu uczniowie wrócili do swoich sal lekcyjnych, w których z pomocą rodziców przygotowali wigilie klasowe. Każda z nich rozpoczęła się tradycyjnie od dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń, potem był poczęstunek no i oczywiście rozdawanie prezentów.
 Był to jeden z dni w roku szkolnym, w którym jest tak rodzinnie -  wesoło i czuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.