Spotkanie z Mikoajem [data utworzenia: 2014-12-23 ]

Spotkanie z Mikoajem

19 grudnia -  pitek - by ostatnim dniem nauki w szkole.  Wszyscy uczniowie przyszli ubrani na galowo.
 Ju na drugiej godzinie lekcyjnej sal gimnastyczn wypenili najmodsi uczniowie. Wszystkie dzieci czekay na jedynego o tej porze roku gocia. Z wielk radoci  i oklaskami, dzieci z Oddziau Przedszkolnego i klas I-III Edukacji Wczesnoszkolnej przywitay Mikoaja. Klasy II zapieway  piosenk pt:,, wity Mikoaj”.  Nastpnie kada z klas piewaa fragment wybranej przez siebie koldy, a delegacje uczniw  osobicie witay  Mikoaja.  Spotkanie upyno w wesoej atmosferze penej radoci i piewu.
  Podobne spotkania odbyy si na kolejnych lekcjach w grupie uczniw klas IV – VI oraz gimnazjum.
 Przedstawiciele poszczeglnych klas wraz z wychowawcami  otrzymali prezenty -  wielkie worki pene sodyczy. Na zakoczenie, pani Dyrektor wraz z Mikoajem yczyli wszystkim zdrowych, spokojnych i szczliwych wit Boego Narodzenia. Spotkania kadej grupy zostay uwiecznione na zdjciach,  ktre bd miym wspomnieniem tych chwil.  Po wsplnym koldowaniu uczniowie wrcili do swoich sal lekcyjnych, w ktrych z pomoc rodzicw przygotowali wigilie klasowe. Kada z nich rozpocza si tradycyjnie od dzielenia si opatkiem i skadania sobie ycze, potem by poczstunek no i oczywicie rozdawanie prezentw.
 By to jeden z dni w roku szkolnym, w ktrym jest tak rodzinnie -  wesoo i czu magi zbliajcych si wit Boego Narodzenia.