Młodzi głosują - wybory prezydenckie 2015 [data utworzenia: 2015-05-07 ]
  MŁODZI GŁOSUJĄ
 WYBORY PREZYDENCKIE 2015
 W dniu 30 kwietnia 2015r. zorganizowaliśmy symulacje szkolnych wyborów. Uczniowie oraz uczennice naszego gimnazjum mieli możliwość zagłosowania na kandydatów lub kandydatki na Prezydenta RP. Dzięki temu gimnazjaliści mogli wyrazić swoje zdanie oraz zobaczyć, jak wyglądają prawdziwe wybory.
 Szkolną akcję wyborczą rozpoczęliśmy od ustalenia miejsca lokalu wyborczego i przygotowania dekoracji oraz kart wyborczych. Następnie powołaliśmy komisje wyborczą, w której skład wchodzili organizatorzy projektu, czyli przewodnicząca komisji wyborczej: Oliwia Niemier oraz pozostali członkowie: Zuzanna Marciniak, Michał Hyży, Aleksandra Deszczyńska oraz Ludwik Janowski.
 W dzień wyborów po kolei każda klasa podchodziła do lokalu wyborczego i głosowała. Mogli zaznaczyć tylko jednego kandydata lub kandydatkę na Prezydenta RP. Głosowanie było tajne.
 A oto kilka zdjęć z wyborów szkolnych: