Dzień Ziemi 2016 [data utworzenia: 2016-05-03 ]

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.
Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.
22 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Apel dla klas IV-VI przygotowali i przedstawili członkowie Samorządu Uczniowskiego z klasy VI a i b. Na apelu, podczas przedstawienia, uczniowie zachęcali do dbania o środowisko naturalne naszej planety.
 Następnie ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Zdobywcą I miejsca został Oliwier Szymański z klasy IVb.  Gratulujemy!!!
Tego dnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKOTEST.