Wycieczka klas II do Torunia [data utworzenia: 2016-06-20 ]

W dniu 17 czerwca klasy II pojechały na wycieczkę do Torunia. Z mostu witała nas  królowa rzek - Wisła. Najpierw zwiedzaliśmy zabytki na starym rynku, kamieniczki, mury, baszty, w których mieszkali toruńscy mieszczanie, Krzywa Wieża, ruiny zamku. Na uliczkach widzieliśmy pomnik Flisaka, przekupki, osła i psa Filusia. W Planetarium dzieci obejrzały film opowiadający o dzieciństwie i pracy  naukowej Mikołaja Kopernika. Na zakończenie wycieczki  odwiedziliśmy Dom Piernika. Już w drzwiach urzekł nas zapach przypraw i drewna. Gospodarze muzeum opowiedzieli, językiem dawnym czasów, historię i metody powstawania pierników. Dzieci  same miały możliwość ulepienia ciasta i jego wypieku. W wolnych chwilach kupowaliśmy widokówki i pamiątki z Torunia. Chociaż pogoda tego dnia była bardzo wietrzna to wycieczka należała do  bardzo udanych.