Wycieczka klas II do Torunia [data utworzenia: 2016-06-20 ]

W dniu 17 czerwca klasy II pojechay na wycieczk do Torunia. Z mostu witaa nas  krlowa rzek - Wisa. Najpierw zwiedzalimy zabytki na starym rynku, kamieniczki, mury, baszty, w ktrych mieszkali toruscy mieszczanie, Krzywa Wiea, ruiny zamku. Na uliczkach widzielimy pomnik Flisaka, przekupki, osa i psa Filusia. W Planetarium dzieci obejrzay film opowiadajcy o dziecistwie i pracy  naukowej Mikoaja Kopernika. Na zakoczenie wycieczki  odwiedzilimy Dom Piernika. Ju w drzwiach urzek nas zapach przypraw i drewna. Gospodarze muzeum opowiedzieli, jzykiem dawnym czasw, histori i metody powstawania piernikw. Dzieci  same miay moliwo ulepienia ciasta i jego wypieku. W wolnych chwilach kupowalimy widokwki i pamitki z Torunia. Chocia pogoda tego dnia bya bardzo wietrzna to wycieczka naleaa do  bardzo udanych.

[x] Zamknij