Początek letniego sezonu lekkoatletycznego. [data utworzenia: 2007-04-26 ]

Po ciężkich przygotowaniach zimowych i wiosennych młodzi zawodnicy z Zespołu Szkół Sportowych im. Józefa Jaworskiego, jak również ci trochę starsi trenujący w MKS– ie Aleksandrów, rozpoczynają starty w sezonie letnim w lekkoatletyce. Sztab szkoleniowy w składzie – Ilona Zinser, Alina Dudkowska, Lidia Ruda, Anna Trawińska, Leszek Lipiński, Robert Joachimiak, Grzegorz Przybysz, Paweł Zdrajkowski, Roman Karasiak i Kazimierz Tomczyk, zadbał o to, aby ich podopieczni w nadchodzących zawodach uzyskali jak najlepsze wyniki.

Pierwsi wystartują ci najsilniejsi - grupa rzutów, czyli podopieczni trenera Roberta Joachimiaka. Już w najbliższą sobotę startują w Kielcach w mityngu "Dzień miotacza". Następne starty naszej uzdolnionej młodzieży to 3 maja - Sieradz, 5 maja - Łęczyca, 6 maja - Kutno. Od maja do końca września nasi zawodnicy wystartują w blisko 30 zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

Najważniejsze tegoroczne starty to : Mistrzostwa Polski w czwórboju lekkoatletycznym (dla klas V i VI szkoły podstawowej), Finał Krajowy Ligi Szkolnej (dla klas gimnazjalnych), Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (dla zawodników 16 – 17 letnich), Mistrzostwa Polski Juniorów (dla zawodników 18 – 19 letnich), Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (dla zawodników do 23 lat) oraz Mistrzostwa Polski Seniorów.
Letni sezon lekkoatletyczny zakończy się na początku października corocznym Memoriałem patrona Zespołu Szkół Sportowych Józefa Jaworskiego, w którym wystartują wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Sportowych.

Trzymamy kciuki za reprezentantów naszej szkoły i życzymy im rekordów życiowych oraz medali zawodów Mistrzowskich.