Pocztek letniego sezonu lekkoatletycznego. [data utworzenia: 2007-04-26 ]

Po cikich przygotowaniach zimowych i wiosennych modzi zawodnicy z Zespou Szk Sportowych im. Jzefa Jaworskiego, jak rwnie ci troch starsi trenujcy w MKS– ie Aleksandrw, rozpoczynaj starty w sezonie letnim w lekkoatletyce. Sztab szkoleniowy w skadzie – Ilona Zinser, Alina Dudkowska, Lidia Ruda, Anna Trawiska, Leszek Lipiski, Robert Joachimiak, Grzegorz Przybysz, Pawe Zdrajkowski, Roman Karasiak i Kazimierz Tomczyk, zadba o to, aby ich podopieczni w nadchodzcych zawodach uzyskali jak najlepsze wyniki.

Pierwsi wystartuj ci najsilniejsi - grupa rzutw, czyli podopieczni trenera Roberta Joachimiaka. Ju w najblisz sobot startuj w Kielcach w mityngu "Dzie miotacza". Nastpne starty naszej uzdolnionej modziey to 3 maja - Sieradz, 5 maja - czyca, 6 maja - Kutno. Od maja do koca wrzenia nasi zawodnicy wystartuj w blisko 30 zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewdzkim oraz oglnopolskim.

Najwaniejsze tegoroczne starty to : Mistrzostwa Polski w czwrboju lekkoatletycznym (dla klas V i VI szkoy podstawowej), Fina Krajowy Ligi Szkolnej (dla klas gimnazjalnych), Oglnopolska Olimpiada Modziey (dla zawodnikw 16 – 17 letnich), Mistrzostwa Polski Juniorw (dla zawodnikw 18 – 19 letnich), Modzieowe Mistrzostwa Polski (dla zawodnikw do 23 lat) oraz Mistrzostwa Polski Seniorw.
Letni sezon lekkoatletyczny zakoczy si na pocztku padziernika corocznym Memoriaem patrona Zespou Szk Sportowych Jzefa Jaworskiego, w ktrym wystartuj wszyscy uczniowie Zespou Szk Sportowych.

Trzymamy kciuki za reprezentantw naszej szkoy i yczymy im rekordw yciowych oraz medali zawodw Mistrzowskich.