Uroczyste zakończenie klas III gimnazjum 2016 [data utworzenia: 2016-06-25 ]

Dnia 10 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie nauki w gimnazjum trzecioklasistów naszej szkoły.
 Tradycyjny polonez zapoczątkował tę doniosłą chwilę, w której uczestniczyli zaproszeni goście:
pan Jacek Lipiński- Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego
pani Małgorzata Grabarczyk-Przewodnicząca Rady Miejskiej i Rady Rodziców
pani Iwona Dąbek-Sekretarz Aleksandrowa Łódzkiego
pan Maciej Wojtaszek- V-ce dyr. Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica

Dyrektor naszej szkoły pani Elżbieta Głowacka , zwracając się do młodzieży, powiedziała o trudnej sztuce tworzenia siebie. Życzyła gimnazjalistom, aby spotykali w swoim życiu wartościowych ludzi, w myśl hasła przewodniego:

„Są tacy ludzie…”

Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich pod opieką wychowawców - pań: Katarzyny Borkowskiej i Magdaleny Wojciechowskiej.
 Montaż słowno – muzyczny wzruszył publiczność, a zwłaszcza rodziców, którym niejedna łezka popłynęła, gdy zobaczyli i posłuchali swoje już prawie dorosłe pociechy.
Powodem do płaczu, ale już z innego powodu - bo śmiechu , był kabaret, w którym nauczyciele (Smerfy) zapowiedziani przez kota (Klakiera) przeprowadzali lekcje z uczniami (Gargamelami).
 Wszyscy zebrani, wprawieni w dobry nastrój, bo czasem warto spojrzeć na szkołę z przymrużeniem oka, udali się na poczęstunek ufundowany i przygotowany przez rodziców trzecioklasistów.
 A potem był …bal, który długo zostanie w pamięci.
Dyrekcja i wychowawcy klas trzecich serdecznie dziękują rodzicom  za wyjątkowe zaangażowanie i pomoc w organizacji uroczystości oraz za wszystkie ciepłe słowa kierowane pod adresem naszej szkoły.