Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2016 [data utworzenia: 2016-10-02 ]

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2016

w Sportowej Szkole Podstawowej nr3

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony w tym roku
30 września to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.

W naszej szkole, z okazji tego święta, odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny  „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.
 O tytuł mistrza tabliczki mnożenia walczyło 26 uczniów z klas IV-VI. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i grupowej. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 18 uczniów, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami, jednak komisja w składzie:
 p. Krystyna Kurek, p. Renata Rzepecka oraz p. Ewa Jóźwiak mogła wyłonić tylko jednego mistrza w każdej kategorii wiekowej.
 Mistrzami Tabliczki Mnożenia w roku szkolnym 2016/2017 zostali:
Franciszek Krawczyk – klasa  IV b
Wiktoria Sobczak – klasa V b
Aleksandra Pietrzak  - klasa VI b

Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczała pani dyrektor Elżbieta Głowacka wraz ze wszystkimi członkami komisji. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz skromne upominki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.