Pasowanie na czytelnika [data utworzenia: 2017-05-07 ]

Dnia 26 kwietnia 2017 r. odbyo si tradycyjne ju w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniw klas pierwszych, a wic klasy I A, ktrej wychowawc jest p. Mirosawa Siciska i klasy I B – wychowawca p. Elbieta Jurek.

Gwnym celem uroczystoci byo zachcenie najmodszych uczniw do korzystania z biblioteki szkolnej, wypoyczania ksiek oraz nieustannego rozwijania umiejtnoci czytania.
     Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjcie uczniw do grona czytelnikw biblioteki. Zanim jednak uczniowie zoyli przyrzeczenie, zostali zaproszeni na ma salk gimnastyczn, gdzie obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniw klas IV i V. Uczniowie dowiedzieli si, dlaczego warto czyta ksiki i jak naley o nie dba.
Przy tej okazji pani dyrektor Elbieta Gowacka opowiedziaa dzieciom o swojej pasji czytania ksiek, o ich gromadzeniu i szczeglnym sentymencie do otrzymywania i dawania ksiek z dedykacj. Pani Dyrektor wsplnie z dziemi - na zasadzie pyta i odpowiedzi - przeledzia histori „Czerwonego Kapturka” – bani, ktr podarowaa swoim wnukom Marysi i Krzysiowi.
      Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy zoyli uroczyste lubowanie, e zawsze bd szanowa ksiki, a pani dyrektor wraz z nauczycielkami: Grayn Kwiatkowsk i  Mirosaw Sicisk   dokonay pasowania kadego z uczniw. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakadki do ksiki.
Na czwartej godzinie lekcyjnej pierwszoklasici zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Uczestniczyli w spotkaniu z pani Justyn Sobczak z Publicznej Biblioteki im. Juliusza Machulskiego w Aleksandrowie dzkim. Pani Justyna zaprezentowaa wiele ciekawych ksiek dla dzieci, ktre ciesz si du poczytnoci. Wielu tych tytuw nie ma w naszej bibliotece, wic dzieci zostay zachcone, eby zapisa si do biblioteki publicznej.   I wreszcie przyszed czas na zapoznanie si z  regulaminem biblioteki szkolnej i zasadami wypoyczania, ksigozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypoyczenie ksiki. Na pewno w tym momencie rado nowych czytelnikw bya najwiksza!

Grayna Kwiatkowska