X POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY 2018 [data utworzenia: 2018-04-01 ]
  X POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY 2018
 Tegoroczny Powiatowy Konkurs Ortograficzny odbył się w dniach 23.03.2018 – 27.03.2018. Uczniowie walczyli o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII w następujących kategoriach wiekowych:

• kl. II – III szkoły podstawowej
  • kl. IV – VII szkoły
  • podstawowej kl. II – III gimnazjum
 W kategorii klas II – III szkoły podstawowej udział wzięły następujące szkoły:
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim
  • Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 3 im. J. Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim
  • Szkoła Podstawowa Nr 4 im. M. Skłodowskiej – Curie w Aleksandrowie Łódzkim
  • Szkoła Podstawowa im. Ryszarda Wyrzykowskiego  w Bełdowie
  • Szkoła Podstawowa im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Rąbieniu
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Rudzie Bugaj
  • Szkoła Podstawowa nr 48 im. St. Moniuszki w Łodzi
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Curie Skłodowskiej w Ozorkowie
 W kategorii klas IV –VII szkoły podstawowej rywalizowały szkoły:
  • Szkoła Podstawowa nr 48 im. St. Moniuszki w Łodzi
  • Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łodzi
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Curie Skłodowskiej w Ozorkowie
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Zgierzu
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Rudzie Bugaj
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim
  • Szkoła Podstawowa nr 4  w Aleksandrowie Łódzkim
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu
  W kategorii gimnazjum udział wzięły:
  • Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi - klasy gimnazjalne
  • Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Łodzi – klasy gimnazjalne
  • Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim - klasy gimnazjalne
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim – klasy gimnazjalne

Ortograficzne rozgrywki składały się z dwóch etapów: indywidualnego dyktanda, dotyczącego wszystkich zasad pisowni polskiej i interpunkcji, pisanego w poszczególnych grupach wiekowych oraz potyczek drużynowych, w których uczniowie mieli zmierzyć się z licznymi zadaniami wymagającymi wiedzy, umiejętności i inteligencji.
W jury konkursu zasiedli poloniści reprezentujący startujące szkoły, pod przewodnictwem dyrektora szkoły p. Elżbiety Głowackiej. Na laureatów turnieju czekało podium i sportowy charakter wyróżnienia – dekoracja medalami i wręczenie pucharów. Mistrz ortografii nie mógł popełnić żadnego błędu ortograficznego.
 KLASY II – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W grupie klas II–III szkoły podstawowej nie było MISTRZA ORTOGRAFII
Klasy II
  • I miejsce - Michał Szpil – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. M. Skłodowskiej – Curie
  • II miejsce - Jan Malesa - Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 3 im. J. Jaworskiego
  • III miejsce - Klaudiusz Placzyński - Szkoła Podstawowa im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Rąbieniu
Klasy III
  • I miejsce – Dominik Zdrajkowski - Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 3 im. J. Jaworskiego
  • II miejsce – Oliwia Król - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. M. Skłodowskiej – Curie
  • III miejsce – Natalia Karnowska - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. M. Skłodowskiej – Curie
 Okolicznościowy puchar za zajęcie I miejsca w rywalizacji drużynowej otrzymał zespół ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie. Na podium znalazła się także drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie, która zajęła II miejsce i drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie, zajmując III miejsce.

KLASY IV – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Klasy IV
  • MISTRZ ORTOGRAFII  (I miejsce) –  Antoni Przybyszewski ze Szkoły Podstawowej nr 6  w Zgierzu
  • II miejsce – Karol Jan Skowron ze  Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie
  • III miejsce – Apolonia Grelak ze  Szkoły Podstawowej nr 48 w Łodzi
Klasy V
  • MISTRZ ORTOGRAFII  (I miejsce)–Karina Madej ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Łodzi
  • II miejsce –    Maksymilian Rojewski  ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie
  • III miejsce –   Liliana Domeradzka  ze  Szkoły Podstawowej nr 48 w Łodzi
Klasy VI
  • I miejsce –   Aleksandra Załuska    ze  Szkoły Podstawowej nr 48 w Łodzi
  • II miejsce –  Magdalena Worsowicz  ze Szkoły Podstawowej w Rąbieniu
  • III miejsce –  Barbara Nykiel ze  Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie
 Okolicznościowy puchar za zajęcie I miejsca przypadł drużynie ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Bugaj. Na podium znalazła się także drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie, która zajęła II miejsce i zespół ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Łodzi, zajmując III miejsce.

KLASY I – III GIMNAZJUM

Mistrza Ortografii nie było.

Klasy II
  • I miejsce -  Anna Chojnacka  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zgierzu (Oddział Gimnazjum)
  • II miejsce – Aleksandra Grzelak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie  (Oddział Gimnazjum)
  • III miejsce – Natalia Janiszewska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu (Oddział Gimnazjum)
Klasy III
  • I miejsce -  Robert Wojech ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zgierzu  (Oddział Gimnazjum)
  • II miejsce – Szymon Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu (Oddział Gimnazjum)
  • III miejsce – Maciej Sikora ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie (Oddział Gimnazjum)
 W tej grupie wiekowej puchar za I miejsce otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu (Oddział Gimnazjum), II miejsce zajął zespół z Zespołu Szkół Katolickich  w Łodzi (Oddział Gimnazjum), natomiast III była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim  (Oddział Gimnazjum).
 Zwycięzcy I i II etapu otrzymali, oprócz medali i dyplomów, także nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział w konkursie.
Pani dyr. E. Głowacka wręczyła również pisemne podziękowania nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.
 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!