Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018 [data utworzenia: 2018-10-21 ]
  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018

w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości.

W tym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy 28 września. Tego dnia wszyscy uczniowie włączyli się do akcji, w której zachęcali swoich kolegów do popularyzowania tabliczki mnożenia.

1 października 2018 roku odbył się konkurs matematyczny, w którym uczniowie walczyli o tytuł "Mistrza Tabliczki Mnożenia".

W konkursie wzięło udział 90 uczniów.

Wszyscy uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami w szybkim liczeniu, jednak komisja w składzie: p. Renata Rzepecka, p. Ewa Jóźwiak oraz p. Stanisław Borzęcki mogła wyłonić tylko jednego mistrza w każdej kategorii wiekowej.

Mistrzami Tabliczki Mnożenia 2018 zostali:

Nina Galant - klasa IVc

Michał Szmyt - Vc

Alicja Kaczmarek - VIb

Wiktoria Sobczak - VIIb

Dominik Nowosiński - VIIIb

Marta Wrzosek - IIIa gimnazjum

Bartosz Samulski - IIIa gimnazjum

Wyróżnieni uczniowie to:

Dominika Grzechnik - IVa

Igor Szałek - IVb

Maciej Pietrzak - Vb

Zuzanna Lejkowska - Vc

Adam Świercz - Vc

Franciszek Krawczyk - VIb

Kacper Szczepaniak - VIb

Franciszek Witkowski - VIa

Magdalena Jakubowska - VIIa

Martyna Ignaszak - VIIb

Oliwier Szymański - VIIb

Podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 października 2018 roku. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczała pani wicedyrektor Renata Rzepecka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.