Bracia Grimm i ich bajki po niemiecku w 8b [data utworzenia: 2019-03-11 ]
 Bracia Grimm i ich bajki po niemiecku w 8b
 Uczniowie klasy III a i III b SMS LO w Aleksandrowie dzkim pod opiek pani Anny Pietrzak w ramach projektu „Deutsch hat Klasse” odwiedzili grup uczniw klasy 8b i zaprezentowali ciekaw lekcj jzyka niemieckiego. Barwna krzywka, rekwizyty oraz fragmenty bajek czytane w oryginale przybliyy uczniom sownictwo niemieckie zwizane ze wiatem Braci Grimm. „Ja i Magosia”, „Czerwony Kapturek”, „Roszpunka” czy „pica Krlewna” rozbudziy ciekawo suchaczy. Byo duo miechu i zabawy, a wesoa atmosfera panujca w klasie uwiadomia uczniom, e bez stresu i klaswek  te mona si doskonale i szybko uczy. Myl, e to spotkanie zapadnie na duej w pamici uczniw klasy 8.
 Anna Pietrzak