Pasowanie na czytelnika [data utworzenia: 2008-02-27 ]
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3
im. Jzefa Jaworskiego w Aleksandrowie dzkim
Nowych czytelnikw pozyskaa nasza biblioteka w dniu 8 lutego 2008 r., kiedy to uczniowie klas pierwszych zostali przyjci w poczet bractwa czytelniczego. Uczniowie klasy Ia (pani Joanny Liberda) i klasy Ib (pani Mirosawy Siciskiej) przybyli do biblioteki na zaproszenie pani bibliotekarki Grayny Kwiatkowskiej.
Wszyscy zebrani w bibliotece: go honorowy pani dyrektor Elbieta Gowacka, pierwszoklasici, ich panie wychowawczynie oraz pani Justyna Paka zostali zaproszeni do obejrzenia krtkiego przedstawienia dotyczcego korzyci pyncych z czytania ksiek i korzystania z biblioteki. Rne postacie z bajek daway poyteczne rady:
Wskazwki dla czytelnikw:
  • Nie jemy przy czytaniu
  • Nie zaginamy rogw
  • Nie piszemy i nie rysujemy w ksice
  • Nie gnieciemy ksiki
  • Nie czytamy przy sabym wietle
Program przygotowali uczniowie klasy IV b pod kierunkiem pani bibliotekarki. W trakcie wystpu pani Grayna Kwiatkowska poprosia uczniw o zoenie uroczystego przyrzeczenia:
My Pierwszaki
z A i B

Po wsze czasy przyrzekamy
wszystkim tu obecnym,
e o ksiki od dzi zadbamy.
Krzywdy – ksiko - zrobi Ci nie damy.
O ksiki dba bdziemy,
adnej nie zgubimy, adnej nie zniszczymy.
Obowizkw czytelnika przestrzega bdziemy!
Przyrzekamy!
Nastpnie kady ucze zosta pasowany przez pani bibliotekark ksik na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamitk pierwszoklasici otrzymali zakadki do ksiek. Uroczysto zakoczono piosenk: Dzi w bibliotece wielka zabawa w wykonaniu dziewczt z klasy VI a i aktorw biorcych udzia w przedstawieniu.
Na ferie zimowe nowi czytelnicy wypoyczyli swoj pierwsz ksieczk z biblioteki szkolnej.
Pani dyrektor E. Gowacka yczya pierwszoklasistom, aby chtnie odwiedzali bibliotek i jak najwicej korzystali ze skarbnicy wiedzy – ksiek. Rwnie najmodsi czytelnicy nie kryli zadowolenia z tego, e tak mio i poytecznie spdzili ten czas.Wypada mie nadziej, e nigdy nie zapomn drogi do biblioteki szkolnej, a ksiki bd czyta, nie tylko kolekcjonowa na regaach w domu.

[x] Zamknij