Festyn Rodzinny 2008 [data utworzenia: 2008-06-05 ]

Festyn Rodzinny
w Zespole Szkół Sportowych
31 maja 2008

Jak co roku z okazji Dni Aleksandrowa i Dnia Dziecka na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny. Przy pięknej pogodzie spotkali się: dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie, by aktywnie i miło spędzić czas, który uprzyjemniały liczne występy, konkursy i rozgrywki sportowe.

Festyn rozpoczął się tańcem w wykonaniu uczniów klasy III b szkoły podstawowej pod kierunkiem p.Romana Karasiaka. Inni uczniowie młodszych klas wzięli udział w konkursach zręcznościowych, które prowadziły panie: Katarzyna Hyża i p. Mirosława Bryszewska.
W dalszej części festynu pani dyrektor Elżbieta Głowacka wraz z panią Bożeną Komorowską wręczyły dyplomy i nagrody laureatom gminnych konkursów plastycznego „Aleksandrów w krzywym zwierciadle” i poetyckiego „Aleksandrów moje miasto – fraszka o Aleksandrowie”, organizowanym co roku przez naszą szkołę w ramach obchodów Dni Aleksandrowa.
Nagrody i wyróżnienia otrzymali także uczniowie klas II i III kształcenia zintegrowanego za ciekawe prace w konkursie plastycznym „Moja szkoła bez przemocy”, który został zorganizowany przez p. Renatę Mrozińską w ramach realizacji projektu „Szkoła bez przemocy”.
Ciekawym konkursem przeznaczonym dla drużyn z klas III a i III b szkoły podstawowej, a przygotowanym przez pana Tomasza Kozaneckiego z uczennicami kl. II b gimnazjum, był konkurs „Z wiedzą przez życie”. Jednocześnie trwał, ku wielkiej uciesze widzów, konkurs fryzur pod kierunkiem pani Anny Drabczyńskiej. Oczekujących na wyniki konkursu integrował wspólny taniec na płycie boiska prowadzony przez p. Justynę Pałkę.
Tegoroczną nowością była Familiada przygotowana przez Samorząd Uczniowski gimnazjum z p. Magdaleną Chmielarską. W rywalizacji brały udział drużyny z poszczególnych klas szkoły podstawowej, którym z wielkim zaangażowaniem dopingowała publiczność.
Młodzież miała również okazję zaprezentować swój talent wokalny śpiewając utwory własne i ulubionych wykonawców. Główną nagrodę otrzymał duet chłopców z II b gimnazjum.
Jak przystało na szkołę sportową nie mogło zabraknąć konkursów sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali wiele ciekawych konkurencji, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów.
Ponadto festyn uatrakcyjniły:
  • warsztaty orgiami „Nadaj życie zwykłej kartce papieru” prowadzone przez p. Grażynę Wrońską i p.Renatę Mrozińską realizowane w ramach programu „Szkoła bez przemocy”
  • loteria fantowa, za którą były odpowiedzialne panie uczące w klasach I – III szkoły podstawowej i nauczycielki świetlicy szkolnej
  • wystawa prac wykonanych przez uczniów w ramach realizacji w gimnazjum programu Comenius „Uczenie się przez całe życie” – odp. p. Anna Drabczyńska i p. Grażyna Kwiatkowska
  • wystawa prac plastycznych „Aleksandrów w krzywym zwierciadle” – odp. p. Elżbieta Wypłosz
  • sprzedaż ciast i owoców – odp. grupa uczniów działająca w wolontariacie szkolnym pod opieką p. Renaty Mrozińskiej (pieniądze przeznaczone na dofinansowanie wycieczek dla najuboższych dzieci)
Dyrektor szkoły p. Elżbieta Głowacka podziękowała Radzie Rodziców za ufundowanie dla wszystkich uczestników festynu pysznych kiełbasek z grilla, a także „słodkich nagród” dla uczniów biorących udział w konkursach.
Szczególne podziękowania pani dyrektor skierowała do rodziców, którzy zasponsorowali ciasta i owoce: pani Małgorzata Grabarczyk, państwo Wiesława i Tomasz Więckowscy oraz państwo Marzena i Zbigniew Bojanowscy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!