Wigilia i Mikołaj 2009 [data utworzenia: 2009-01-09 ]
 Wigilia i Mikołaj 2009

W środę 17 grudnia 2008 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne,
w którym wzięli udział pracownicy szkoły, nauczyciele emeryci, rodzice, uczniowie, przedstawiciele Urzędu Gminy w Aleksandrowie Łódzkim:
p. burmistrz Jacek Lipiński, p.wiceburmistrz Renata Święciak-Ruda, przewodnicząca Komisji Oświaty przy Radzie Miejskiej i jednocześnie przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole p. Małgorzata Grabarczyk oraz przedstawiciele aleksandrowskiego Koła Platformy Obywatelskiej na czele z dyrektorem biura poselskiego pani poseł Agnieszki Hanajczyk p. Olgą Stawiszyńską.

Po serdecznym powitaniu gości pani dyrektor Elżbieta Głowacka zaprosiła wszystkich do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez gimnazjalistów pod opieką pani Małgorzaty Dobrzyńskiej. Dodać należy, że występ był ilustrowany piękną prezentacją multimedialną o tematyce Bożonarodzeniowej.

Następnie pani dyrektor zapowiedziała występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Bożeny Komorowskiej. Miło było usłyszeć, że nasze chórzystki kilka dni wcześniej zdobyły I miejsce w województwie (w kategorii – gimnazjum) za perfekcyjne wykonanie kolęd i pastorałek  Z ogromną przyjemnością zebrani wysłuchali trzech kolęd wykonanych a cappella przez chór.

Po przedstawieniu były życzenia składane przez pana burmistrza Jacka Lipińskiego i zaproszonych gości oraz panią dyrektor Elżbietę Głowacką. Następnie wszyscy przeszli do stołówki szkolnej, gdzie, po złożeniu sobie indywidualnych życzeń, zasiedli do wigilijnego stołu. Przy śpiewie kolęd spożywano wspaniałe wigilijne potrawy.

19.12.2008 r. – ostatni dzień pracy naszej szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia już tradycyjnie miał uroczysty przebieg. Uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej w trzech grupach wiekowych: klasy „0” i I – III kształcenia zintegrowanego, klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. W każdym spotkaniu uczestniczył Mikołaj, którego wprowadzała i serdecznie witała pani dyrektor Elżbieta Głowacka. Gość zapraszał na środek przedstawicieli poszczególnych klas wraz z wychowawcami i wręczał worek z paczkami słodyczy ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Podczas spotkania grupy wiekowej klas „0” – III kształcenia zintegrowanego wystawione zostały piękne jasełka przygotowane przez uczniów z klasy II b pod kierunkiem pani Elżbiety Romanowicz i Mirosławy Sicińskiej. Ponadto odbyło się rozstrzygnięcie konkursu grafiki komputerowej o tematyce świątecznej dla klasy „0” oraz I – III kształcenia zintegrowanego. Dzieci tworzyły własne projekty kartek świątecznych wykorzystując program graficzny Paint. Mogły też wykorzystać autokształty oraz  tworzyć napisy w galerii WordArt. Prace były oceniane w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oto wyniki:

Klasa I
  • Adrian Modliński kl. I b
  • Krzysio Chołys kl. I b
Klasa II
  • Natalia Frede kl. II a
  • Elżbieta Osęka kl. II a
  • Zuzanna Marciniak kl. II b
  • Oliwia Niemier kl. II b
  • Bogusz Wołczek kl. II b
  • Oliwia Pałka kl. II b
Klasa III
  • Karina Woźniak kl. III a
Wyróżnienie
  • Roksana Hałas kl. III a.

Uczniowie młodszej grupy wiekowej wykonywali również Szopki Betlejemskie. Na nagrody zasłużyli:

• I miejsce - Kornelia Biernacka z kl. II b
  • II miejsce - Kamil Nowak z kl. II b
  • III miejsce - Michał Hyży z kl. II b

Wyróżnienia zdobyli: Oliwia Niemier, Ludwik Janowski, Oliver Kapcewicz, Bogusz Wołczek, Maciej Ławniczak – wszyscy z klasy II b.

Grupa wiekowa IV – VI miała okazję obejrzeć przedstawienie przybliżające uczniom tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem aktorami byli uczniowie z klasy VB, a reżyserkami panie Elżbieta Romanowicz i Justyna Pałka.
Podczas tego spotkania rozstrzygnięto dwa konkursy. W pierwszym z nich na ekologiczny stroik świąteczny nagrodzeni zostali uczniowie: Klaudia Szczerbicka z kl. IV b, Tomasz Kalina z kl. IV b, Natalia Filińska z kl. IV b, Justyna Sikora z kl. Va.
W drugim konkursie na utwór poetycki związany ze Świętami Bożego Narodzenia zwyciężyli: Anna Szymańska z kl. VI a, Anna Kowalczyk z kl. VI a i Małgorzata Panek z kl. V a.

Podczas spotkania gimnazjalistów uczniowie z klasy II A, wspomagani przez uczniów z Samorządu Szkolnego, przygotowali i zaprezentowali humorystyczny program pod kierunkiem pani Magdaleny Chmielarskiej. W zakończeniu inscenizacji padły ważne słowa: „W Święta nie są ważne bombki i prezenty. TE ŚWIĘTA, TO ŚWIĘTA DOBRYCH MYŚLI, SERCA I MIŁOŚCI. TO ŚWIĘTA LUDZKICH UCZUĆ!”.

Ponadto samorząd uczniowski szkoły podstawowej wraz z opiekunkami: panią Agnieszką Kowalczyk i Panią Justyną Pałką, tak jak co roku, zorganizował wspólne kolędowanie na przerwach między lekcjami. Wszyscy uczniowie gromadzili się na holu i wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki.

Na ostatnich lekcjach w tym dniu odbyły się wigilie klasowe, podczas których uczniowie wraz z wychowawcami i zaproszonymi nauczycielami zasiedli do wspólnego stołu, dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy, wręczali prezenty i spożywali posiłek.

Adrian Modliński kl. I B ( 800 x 523 )
Adrian Modliński kl..
Elżbieta Osęka kl. II A ( 800 x 526 )
Elżbieta Osęka kl. I.