Wigilia i Mikoaj 2009 [data utworzenia: 2009-01-09 ]
 Wigilia i Mikoaj 2009

W rod 17 grudnia 2008 roku w naszej szkole odbyo si spotkanie wigilijne,
w ktrym wzili udzia pracownicy szkoy, nauczyciele emeryci, rodzice, uczniowie, przedstawiciele Urzdu Gminy w Aleksandrowie dzkim:
p. burmistrz Jacek Lipiski, p.wiceburmistrz Renata wiciak-Ruda, przewodniczca Komisji Owiaty przy Radzie Miejskiej i jednoczenie przewodniczca Rady Rodzicw w naszej szkole p. Magorzata Grabarczyk oraz przedstawiciele aleksandrowskiego Koa Platformy Obywatelskiej na czele z dyrektorem biura poselskiego pani pose Agnieszki Hanajczyk p. Olg Stawiszysk.

Po serdecznym powitaniu goci pani dyrektor Elbieta Gowacka zaprosia wszystkich do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez gimnazjalistw pod opiek pani Magorzaty Dobrzyskiej. Doda naley, e wystp by ilustrowany pikn prezentacj multimedialn o tematyce Boonarodzeniowej.

Nastpnie pani dyrektor zapowiedziaa wystp chru szkolnego pod kierunkiem pani Boeny Komorowskiej. Mio byo usysze, e nasze chrzystki kilka dni wczeniej zdobyy I miejsce w wojewdztwie (w kategorii – gimnazjum) za perfekcyjne wykonanie kold i pastoraek  Z ogromn przyjemnoci zebrani wysuchali trzech kold wykonanych a cappella przez chr.

Po przedstawieniu byy yczenia skadane przez pana burmistrza Jacka Lipiskiego i zaproszonych goci oraz pani dyrektor Elbiet Gowack. Nastpnie wszyscy przeszli do stowki szkolnej, gdzie, po zoeniu sobie indywidualnych ycze, zasiedli do wigilijnego stou. Przy piewie kold spoywano wspaniae wigilijne potrawy.

19.12.2008 r. – ostatni dzie pracy naszej szkoy przed witami Boego Narodzenia ju tradycyjnie mia uroczysty przebieg. Uczniowie spotkali si w sali gimnastycznej w trzech grupach wiekowych: klasy „0” i I – III ksztacenia zintegrowanego, klasy IV – VI szkoy podstawowej oraz I – III gimnazjum. W kadym spotkaniu uczestniczy Mikoaj, ktrego wprowadzaa i serdecznie witaa pani dyrektor Elbieta Gowacka. Go zaprasza na rodek przedstawicieli poszczeglnych klas wraz z wychowawcami i wrcza worek z paczkami sodyczy ufundowanymi przez Rad Rodzicw.

Podczas spotkania grupy wiekowej klas „0” – III ksztacenia zintegrowanego wystawione zostay pikne jaseka przygotowane przez uczniw z klasy II b pod kierunkiem pani Elbiety Romanowicz i Mirosawy Siciskiej. Ponadto odbyo si rozstrzygnicie konkursu grafiki komputerowej o tematyce witecznej dla klasy „0” oraz I – III ksztacenia zintegrowanego. Dzieci tworzyy wasne projekty kartek witecznych wykorzystujc program graficzny Paint. Mogy te wykorzysta autoksztaty oraz  tworzy napisy w galerii WordArt. Prace byy oceniane w poszczeglnych kategoriach wiekowych. Oto wyniki:

Klasa I
  • Adrian Modliski kl. I b
  • Krzysio Choys kl. I b
Klasa II
  • Natalia Frede kl. II a
  • Elbieta Oska kl. II a
  • Zuzanna Marciniak kl. II b
  • Oliwia Niemier kl. II b
  • Bogusz Woczek kl. II b
  • Oliwia Paka kl. II b
Klasa III
  • Karina Woniak kl. III a
Wyrnienie
  • Roksana Haas kl. III a.

Uczniowie modszej grupy wiekowej wykonywali rwnie Szopki Betlejemskie. Na nagrody zasuyli:

• I miejsce - Kornelia Biernacka z kl. II b
  • II miejsce - Kamil Nowak z kl. II b
  • III miejsce - Micha Hyy z kl. II b

Wyrnienia zdobyli: Oliwia Niemier, Ludwik Janowski, Oliver Kapcewicz, Bogusz Woczek, Maciej awniczak – wszyscy z klasy II b.

Grupa wiekowa IV – VI miaa okazj obejrze przedstawienie przybliajce uczniom tradycj wit Boego Narodzenia. Tym razem aktorami byli uczniowie z klasy VB, a reyserkami panie Elbieta Romanowicz i Justyna Paka.
Podczas tego spotkania rozstrzygnito dwa konkursy. W pierwszym z nich na ekologiczny stroik witeczny nagrodzeni zostali uczniowie: Klaudia Szczerbicka z kl. IV b, Tomasz Kalina z kl. IV b, Natalia Filiska z kl. IV b, Justyna Sikora z kl. Va.
W drugim konkursie na utwr poetycki zwizany ze witami Boego Narodzenia zwyciyli: Anna Szymaska z kl. VI a, Anna Kowalczyk z kl. VI a i Magorzata Panek z kl. V a.

Podczas spotkania gimnazjalistw uczniowie z klasy II A, wspomagani przez uczniw z Samorzdu Szkolnego, przygotowali i zaprezentowali humorystyczny program pod kierunkiem pani Magdaleny Chmielarskiej. W zakoczeniu inscenizacji pady wane sowa: „W wita nie s wane bombki i prezenty. TE WITA, TO WITA DOBRYCH MYLI, SERCA I MIOCI. TO WITA LUDZKICH UCZU!”.

Ponadto samorzd uczniowski szkoy podstawowej wraz z opiekunkami: pani Agnieszk Kowalczyk i Pani Justyn Pak, tak jak co roku, zorganizowa wsplne koldowanie na przerwach midzy lekcjami. Wszyscy uczniowie gromadzili si na holu i wsplnie piewali koldy i pastoraki.

Na ostatnich lekcjach w tym dniu odbyy si wigilie klasowe, podczas ktrych uczniowie wraz z wychowawcami i zaproszonymi nauczycielami zasiedli do wsplnego stou, dzielili si opatkiem, skadali sobie yczenia, piewali koldy, wrczali prezenty i spoywali posiek.

Adrian Modliski kl. I B ( 800 x 523 )
Adrian Modliski kl..
Elbieta Oska kl. II A ( 800 x 526 )
Elbieta Oska kl. I.