Cały świat sprząta [data utworzenia: 2009-11-04 ]

Akcja "Sprzątanie świata" została po raz pierwszy zorganizowana w Sydney
w Australii w roku 1989. Sprzątanie terenów portowych przez 40 tysięcy mieszkańców miasta stało się impulsem dla wielkiej, światowej akcji, której głównym celem - oprócz praktycznych działań - jest kształtowanie świadomości ekologicznej.

Organizatorem międzynarodowej kampanii jest australijska organizacja Clean Up the World.
 W Polsce akcja odbywa się od 1994 roku. Jej koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Tradycyjnie, w trzeci weekend września, przedsięwzięcie aktywizuje co roku młodzież ze szkół, pracowników firm, członków organizacji oraz tysiące wolontariuszy.
 Podobnie jak w latach ubiegłych, Zespół Szkół Sportowych im. Józefa Jaworskiego  przyłączył się do kampanii "Sprzątanie świata - Polska".
Tegoroczna, XVI edycja akcji przebiegała pod hasłem „Pomagajmy Ziemi - codziennie”.
Koordynator krajowy kampanii - Fundacja Nasza Ziemia szczególną uwagę chciał po raz kolejny zwrócić na sprzątanie polskich lasów.
 Jak co roku  uczniowie szkoły podstawowej (klasy IV-VI) i gimnazjum brali
w niej udział.
Wychowawcy z uczniami, zaopatrzeni w worki i rękawiczki, udali się na teren  MOSIR-u i okolicznych ulic, aby zebrać wszystkie śmieci.
Co roku, stwierdzamy z żalem, że mamy co robić.
Dlatego też, zachęcamy wszystkich młodszych i starszych mieszkańców naszego miasta, żeby dbali o środowisko każdego dnia.