I N F O R M A C J E
O SZKOLE
S P O R T
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
KADRA
RODZICE
ABSOLWENCI
Pełna treść artykułu
Apele podsumowujące I semestr roku szkol. 2009/10 [data utworzenia: 2010-02-23 ]

Apele podsumowujące I semestr roku szkolnego 2009/2010

 

W styczniu zakończył się I semestr nauki w roku szkolnym 2009/2010.
Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w dniu 18 stycznia 2010 r. zatwierdzono wyniki klasyfikacji. Społeczność szkolna spotkała się 12 lutego 2010 roku na apelach w grupach wiekowych podsumowujących pracę uczniów w I półroczu. W każdej grupie wiekowej pani dyrektor
Elżbieta Głowacka omówiła osiągnięcia w nauce, przedstawiła średnie poszczególnych klas. Pogratulowała uczniom, którzy w I semestrze wyróżnili się wzorowym zachowaniem i bardzo wysokimi wynikami w nauce.

 

Szkoła Podstawowa

Oddział przedszkony

Klasy I – III kształcenia zintegrowanego

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce

 

Oddział Przedszkolny

  • Igor Błaszczyk
  • Anita Grochowska
  • Aleksandra Samulska
  • Julia Gralec
  • Wiktoria Leszczyńska
  • Patrycja Sibińska
  • Amelia Sułkowska
  • Zuzanna Stołowska

 

 

Klasa I a:

  • Paulina Bartosz
  • Natalia Łabędzka
  • Aleksander Lewandowski
  • Wiktoria Maciąg
  • Wiktoria Otto
  • Zuzanna Ziąbka
  • Łukasz Stefaniak

Klasa I b:

  • Wiktoria Głowacka
  • Patrycja Mianowska
  • Igor Mokrosiński
  • Dawid Orczykowski
  • Wiktoria Grabska
  • Marcelina Kaczmarek
  • Jakub Sakra
  • Mateusz Łuczak

Klasa I c:

  • Maciej Sikora
  • Bartosz Ambroszczyk
  • Oliwia Juszczak
  • Emilia Szymańska
  • Natalia Kołodziejczyk
  • Albert Wawrowski
  • Nikodem Szewczyk
  • Hubert Ciecierski
  • Julia Chmaj
  • Maciej Galoch

Klasa II a:

  • Oliwia Świątczak
  • Zuzanna Kurowska
  • Zofia Dębska
  • Alan Grabski
  • Maciej Mas
  • Łukasz Popielewski

 

Klasa II b:

  • Konrad Stefaniak
  • Karolina Stasiak
  • Mateusz Duina
  • Gabriel Rakowiecki
  • Julia Nowak
  • Jakub Białek
  • Joanna Małkiewicz
  • Aleksandra Kunat
  • Dominik Strumiłło

 

Klasa III a:

  • Natalia Frede
  • Michał Gebel
  • Jan Grabowski
  • Eryk Krysiak
  • Mateusz Marciniak
  • Gabriela Podemska
  • Kacper Raczyński
  • Aleksander Sekuta
  • Aleksandra Żuk

 

 

 

Klasa III b:

  • Antoni Chudzik
  • Hubert Janiszewski
  • Paweł Jankiewicz
  • Ludwik Janowski
  • Dominika Mianowska
  • Kamil Ścigaczewski

 Klasy IV – VI szkoły podstawowej
Średnie ocen poszczególnych klas IV – VI

w pierwszym semestrze 2009/2010

1.      IV a – 4,30

2.      IV b – 4,19

3.      V a – 4,0

4.      V b – 4,0

5.      VI a – 3,8

6.      VI b- 3,81

 

 Klasa z najwyższą średnią to IV a– 4,30
Średnia ocen klas IV – VI w I semestrze wynosi: 4,02

Średnia ocen

L.p.

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

5, 88

1.

Lidia Ziąbka

VI a

5,33

2.

Karolina Kostowska

VI b

5,3

3.

Marta Drobnik

V a

5, 20

4.

Mateusz Pietrzak

IV b

5,10

5.

Piotr Drab

IV b

6.

Klaudia Szczerbicka

V b

7.

Jerzy Serafin

IV a

5,0

8.

Roksana Nikodemska

VI a

9.

Michał Cukanow

IV b

10.

Piotr Ziąbka

IV b

11.

Karolina Dębowska

V a

12.

Julia Paczkowska

V a

13.

Katarzyna Matczak

V b

14.

Mariusz Podsiadły

IV a

15.

Paulina Skiera

IV a

16.

Alicja Wawrowska

IV a

17.

Julia Szkudlarek

IV a

4,9

18.

Krzysztof Rzącki

V a

19.

Julia Bączyk

IV a

20.

Bartłomiej Wdowiak

IV a

4, 8

21.

Tobiasz Kalina

IV b

22.

Joanna Kośmider

V a

23.

Katarzyna Walczak

V a

24.

Adrianna Hałas

V b

25.

Joanna Wróblewska

V b

4,78

26.

Jakub Będowski

VI b

27.

Michał Wójciak

VI b

28.

Marta Sójka

VI b

 

4,75

29.

Aleksandra Turajczyk

VI a

30.

Emilia Glapska

VI a

 

 

Uczniowie klas I – III gimnazjum
z najwyższą średnią ocen:

 

Klasa z najwyższą średnią to III a -3, 96
Średnia ocen klas I – III w I semestrze wynosi
3,60

Średnia

L.p.

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

5,08

1.

Bartłomiej Dąbek

I a

2.

Weronika Piaskowska

I b

3.

Bartosz Bucholc

I b

5,0

4.

Norbert Janiszewski

III a

4,86

5.

Cezary Opoczyński

II a

6.

Patrycja Pietrzak

II a

4,75

7.

Joanna Felczak

III a

4,77

8.

Justyna Kubik

I a

9.

Klaudia Jędrzejczak

II b

 

 

 

 Po przedstawieniu wyników w nauce pani wicedyrektor Renata Rzepecka podsumowała osiągnięcia w konkursach, w których nasi uczniowie zdobyli nagrody i wyróżnienia.

 Osiągnięcia w konkursach:

 ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH

1. I miejsce w kategorii chórów gimnazjalnych w Wojewódzkim Konkursie Kolęd
i Pastorałek organizowanym przez Wydział Edukacji Miasta Łodzi

2. II miejsce w kategorii chórów gimnazjalnych w Wojewódzkim Przeglądzie Chórów ogólnopolskiego programu „Śpiewająca Polska”

 SZKOŁA PODSTAWOWA

 Klasy I – III

Konkursy gminne:

·         I miejsce dla Pauliny Bartosz z kl. I a oraz wyróżnienie dla
Kacpra Królikowskiego
z kl. I a w kategorii klas I - III w Konkursie Plastycznym „XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” – opiekun p. M. Grabarczyk

·         II miejsce Ewelina Pawlak kl. III b oraz Wyróżnienie - Hubert Sadowski kl. I a i Mateusz Kucejko kl. II a w Konkursie Plastycznym ”Mnie ta ziemia od innych droższa” ( Listopad Miesiącem Pamięci Narodowej)- opiekun p. M. Sicińska,
p. M. Grabarczyk i p. M. Bryszewska

Konkursy szkolne:

·         W konkursie plastycznym„Bezpieczni na drodze”, (nagrody ufundowane zostały przez sponsora akcji – stacje paliw „Statoil” )
Główną nagrodę, I miejsce rower górski otrzymała Natalia Łabędzka
uczennica klasy Ia.

II miejsce zajęła Julia Chmaj uczennica klasy Ib

III miejsce przypadło Marcelinie Karczmarek  uczennicy klasy Ic

IV miejsce wywalczył Jakub Kowalski uczeń klasy Ia.

·         Szkolny konkurs „Z Kubusiem Puchatkiem za pan brat” zorganizowany przez nauczycieli biblioteki. Zwycięzcy to:

W kl. II – 1 miejsce – Łukasz Popielowski

2 miejsce – Wiktoria Bogusz

3 miejsce – Nicola Mizerska

W kl. III – 1 miejsce - Weronika Katarzyńska

2 miejsce - Artur Kaczmarek

3 miejsce – Ernest Specjan

  •  Szkolny Konkurs „Z Kubusiem Puchatkiem za pan brat” z okazji 83 rocznicy urodzin Kubusia Puchatka.
    Zwycięzcy to:
    - spośród uczniów klas II:
    I miejsce – Łukasz Popielewski
    II miejsce – Wiktoria Bogusz
    III miejsce – Nicola Mizerska
    - spośród uczniów klas III:
    I miejsce – Weronika Katarzyńska
    II miejsce – Artur Kaczmarek
    III miejsce – Ernest Specjan
    Wyróżnienia:
    Aleksandra Żuk – kl. III a
    Kacper Błaszczyk – kl. III b
    Anna Nowak – kl. III a
    Krzysztof Chołys – kl. II b

 Klasy IV– VI

Konkursy ogólnopolskie:

    1. Dyplom III lokaty dla Lidii Ziąbki w konkursie „Alfik humanistyczny”
      – opiekun G. Wrońska

Konkursy gminne:

·         I miejsce dla Lidii Ziąbki w konkursie „Moja Polska”- konkurs organizowany przez SP1- opiekunowie p. G. Wrońska p. G. Kwiatkowska,

·         I miejsce dla Klaudii Szczerbickiej z kl. VB oraz wyróżnienie
dla Tomasza Kaliny z kl. Vb
w kategorii klas IV – VI w Konkursie Plastycznym „XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – opiekun p. E. Wypłosz

·         I miejsce – Karol Roliński – kl. VI b w Konkursie Recytatorskim
„Ojczyzna jest darem i zadaniem” ( Listopad Miesiącem Pamięci Narodowej)

– opiekun p. G. Kwiatkowska

·         III miejsce – Lidia Ziąbka kl. VI a w Konkursie Literackim
„Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”(Listopad Miesiącem Pamięci Narodowej) – opiekun p. G. Wrońska

Konkursy szkolne:

·         I miejsce dla Pauliny Baum kl. VI a, II miejsce dla Mikołaja Barańskiego
kl. V a i III miejsce dla Tobiasza kaliny kl. IV b
w szkolnym konkursie „Mikołajki z Mikołajkiem”.

.

 

 GIMNAZJUM

Konkursy wojewódzkie:

·         Puchar Kuratora Oświaty i II miejsce w Wojewódzkim Konkursie EKOLIDER dla reprezentacji uczniów z klas III – opiekun – p. L. Lipińska i p. E. Macińska

 

Konkursy powiatowe:

·         II i III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Językowym „Christmas Card” – opiekun Anna Drabczyńska

Konkursy gminne:

·         I miejsceAleksandra Olejniczak kl. II a i Martyna Grabarczyk kl. III a
w Konkursie Recytatorskim „Ojczyzna jest darem i zadaniem” ( Listopad Miesiącem Pamięci Narodowej) – opiekun p. M. Wojciechowska

·         I miejsceNorbert Janiszewski kl. III a w Konkursie Literackim
„Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”( Listopad Miesiącem Pamięci Narodowej)
– opiekun p. M. Wojciechowska

Wyróżnienia w tym konkursie zdobyli:
Bartłomiej Dąbek kl. I, Bartosz Bucholc kl. I, Klaudia Jędrzejczak kl. II B
-
opiekun p. K. Borkowska, p. M. Wojciechowska

 

·         II miejsceNorbert Janiszewski kl. III a w Konkursie Poetyckim na wiersz o tajnym nauczaniu z okazji 70-lecia utworzenia w okresie II wojny światowej Tajnej Organizacji Nauczycielskiej ( Listopad Miesiącem Pamięci Narodowej)

- opiekun p. M. Wojciechowska

Konkursy szkolne:

W Szkolnym konkursie wiedzy o patronie Józefie Jaworskim :
I miejsce – Emilia Sibińska kl. III B
II miejsce – Daniel Przybysz  kl. I A
III miejsce – Aleksandra Mastalerz kl. II A

 

Pani dyrektor E. Głowacka życzyła uczniom dalszych i liczniejszych sukcesów w konkursach przedmiotowych w II semestrze, a następnie poprosiła o przedstawienie osiągnięć sportowych. Prezentacji dokonała wicedyrektor szkoły pani Ilona Zinser.

 SZKOŁA PODSTAWOWA

  • I runda Wojewódzkich Mistrzostw klas III Szkoły Podstawowej w pływaniu drużyna zajęła I miejsce.

 

  • Gminne, Powiatowe, Rejonowe Biegi Przełajowe

I miejsce dziewcząt i chłopców, w województwie dziewczęta były II chłopcy zajęli VIII miejsce

  • Zawody pływackie
    I miejsce chłopców i dziewcząt w gminie i w powiecie,
    w rejonie I miejsce chłopców, II miejsce dziewcząt, w województwie dziewczęta zajęły V miejsce
  • Gminne rozgrywki w unihokeja
    chłopcy zdobyli II miejsce, I miejsce chłopców w powiecie, w rejonie chłopcy zakończyli rywalizację na III miejscu.
  • Gminne rozgrywki mini piłki siatkowej
    dziewczęta miały III miejsce a chłopcy zajęli II miejsce
  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego
    dziewczęta i chłopcy zdobyli I miejsce, w powiecie chłopcy zdobyli IV miejsce, dziewczęta V miejsce.

 

 GIMNAZJUM

  • Mistrzostwa Makroregionu Młodzików - zdobyliśmy 17 medali, zawodnicy wywalczyli 12 kwalifikacji na Mistrzostwa Polski Młodzików!!!

Medale złote zdobyli:

Załoga Robert w rzucie dyskiem (60,28m) i w pchnięciu kulą (17,28m)

Walczak Patryk w rzucie oszczepem (60,84m) - nowy rekord szkoły 

Sójka Kamil w skoku w dal (6,15m)

Sztafeta 4 x 100m dziewcząt w składzie: Fornal Karolina, Grabarczyk Martyna, Ostrowska Kinga, Olejniczak Izabela (52,43s)

Medale srebrne zdobyli:

Fornal Karolina w biegu na 100m (13,15s)

Felczak Joanna w biegu na 1000m (3:14,27s)

Pawłowska Anna w biegu na 600m (1:43,77s)

Gromek Dagmara w biegu na 300m ppł. (52,27s)

Buba Przemysław w biegu na 2000m (6:04,68s)

Walczak Patryk w rzucie dyskiem (51,94m)

Ruszczyk Szymon w biegu na 300m (39,05s)

Opoczyński Cezary w pchnięciu kulą (13,12m)

Sztafeta 4 x 100m mężczyzn w składzie: Kwiatkowski Marcin, Szymański Marcin, Sójka Kamil, Kowalski Damian (47,27s)

Medale brązowe zdobyli:

Kowalska Marta w rzucie dyskiem (33,97m)

Rudyk Dawid w rzucie dyskiem (42,47m)

Janiszewski Norbert w biegu na 600m (1:34,49s)

W punktacji drużynowej zajęliśmy I miejsce!!!

 

  • Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego - nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików

Mistrzem Polski w rzucie dyskiem został Robert Załoga!!!

Vice Mistrzem Polski w rzucie oszczepem został Patryk Walczak!!!

Vice Mistrzem Polski w pchnięciu kulą został Robert Załoga!!!

 Medaliści Mistrzostw Polski to podopieczni trenera Robert Joachimiaka.

  

Bardzo dobre miejsca zajęli również pozostali zawodnicy:

 

V miejsce - Sztafeta 4 x 100m dziewcząt w składzie:

Martyna Grabarczyk, Kinga Ostrowska, Izabela Olejniczak i Karolina Fornal

VI miejsce w biegu na 2000m - Przemysław Buba zajął VI

Przemek wynikiem 5:59,87 pobił rekord szkoły!!!

VII miejsce w skoku w dal - Kamil Sójka

XII miejsce w rzucie dyskiem - Patryk Walczak

XV miejsce w biegu na 300m. - Szymon Ruszczyk

XXI miejsce w biegu na 1000m.  - Joanna Felczak

XXIV miejsce w biegu na 600m -  Anna Pawłowska

XXIV miejsce w biegu na 300m ppł. - Dagmara Gromek

XXVII miejsce w biegu na 100m Karolina Fornal

 

  • Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe

 

W kategorii młodziczek:

IX miejsce zajęła Emilia Sibińska

XIII miejsce zajęła Aleksandra Olejniczak

XIV miejsce zajęła Izabela Glińska

XXXIX miejsce zajęła Patrycja Pietrzak

 

W kategorii młodzików: XXVI miejsce zajął Łukasz Świętosławski

 

  • Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dziewczęta zajęły I miejsce!!! 

Chłopcy zajęli V miejsce!!!

  • Finał Wojewódzki Sztafet Pływackich.

Zespół dziewcząt zajął VI miejsce!!! 

Zespół chłopców VI miejsce!!!

 

Na wszystkich apelach zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Pani dyrektor szczególne uznanie wyraziła dla uczniów, którzy odnoszą sukcesy sportowe a jednocześnie osiągają wysokie wyniki w nauce. Do uczniów tych W Zespole Szkół Sportowych należą:

      1. Klaudia Szczerbicka
      2. Katarzyna Matczak
      3. Marta Sójka
      4. Roksana Nikodemska
      5. Michał Cukanow
      6. Joanna Wróblewska
      7. Alicja Wawrowska
      8. Krzysztof Rzącki
      9. Jerzy Serafin
      10. Aleksandra Turajczyk
      11. Joanna Felczak
      12. Aleksandra Olejniczak
      13. Cezary Opoczyński
      14. Norbert Janiszewski
      15. Patrycja Pietrzak

Dyrektor szkoły Elżbieta Głowacka na spotkaniu z każdą grupą wiekową podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za dotychczasową pracę i życzyła sukcesów w II semestrze.
W związku ze zbliżającymi się feriami przypomniała uczniom o przestrzeganiu zasad bezpiecznego zachowania oraz złożyła wszystkim życzenia dobrego i owocnego wypoczynku.

 



[ Strona Główna ]

G A L E R I A   Z D J Ę Ć | kliknij na zdjęciu aby powiekszyć
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 


Wyszukiwarka
PROJEKTY I PROGRAMY
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową i Multimedialne Centrum Informacji z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską
 Socrates Comenius
ADMINISTRACJA