Hod i pami… [data utworzenia: 2010-04-12 ]
Hod i pami…

Tragiczne wydarzenia ostatniej soboty 10 kwietnia 2010 roku wstrzsny ca spoecznoci szkoln do gbi.
Poniedziakowe lekcje rozpoczy si minut ciszy, ktr zoylimy hod osobom polegym w katastrofie lotniczej pod Smoleskiem.
O godzinie 11.45 zorganizowany zosta  apel, gromadzcy dyrekcj szkoy i uczniw wszystkich grup wiekowych pod opiek swoich wychowawcw i nauczycieli.
Pani dyrektor Elbieta Gowacka, nawizujc do dramatycznych chwil: mierci Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Lecha Kaczyskiego i jego maonki oraz przedstawicieli elity intelektualnej, politycznej, kocielnej, wojskowej, daa wyraz postawie patriotycznej i o tak postaw (pen zrozumienia, powagi, wyciszenia) poprosia uczniw naszej szkoy.
Wydarze, ktre pogryy w aobie ca Polsk, nie da si zapomnie, a sztandar naszej szkoy z czarnym kirem, odpiewany hymn pastwowy, wsplnie odmwiona modlitwa za polegych w katastrofie, chwila skupienia, wspomnienie mordu katyskiego byy symbolami tego, co bardzo gboko w nas ukryte -  MIOCI DO OJCZYZNY
Pani dyrektor wspomniaa rwnie o miejskich uroczystociach, dzikujc nauczycielom i uczniom, ktrzy w nich uczestniczyli.
W dniu dzisiejszym i w najbliszym czasie na lekcjach bd podjte zagadnienia stanowice element wychowania obywatelskiego i patriotycznego, dotyczce symboliki miejsca Katy, wskazania funkcji wanych postaci w pastwie, omwienia znaczenia symboli narodowych i ich ujcie w trakcie aoby narodowej, by uwiadomi sobie, e tragedia sprzed siedemdziesiciu lat  w symboliczny sposb daa o sobie zna caemu wspczesnemu wiatu.
 Wszystkim polegym w katastrofie skadamy hod.

[x] Zamknij