Hołd i pamięć… [data utworzenia: 2010-04-12 ]
Hołd i pamięć…

Tragiczne wydarzenia ostatniej soboty 10 kwietnia 2010 roku wstrząsnęły całą społecznością szkolną do głębi.
Poniedziałkowe lekcje rozpoczęły się minutą ciszy, którą złożyliśmy hołd osobom poległym w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
O godzinie 11.45 zorganizowany został  apel, gromadzący dyrekcję szkoły i uczniów wszystkich grup wiekowych pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli.
Pani dyrektor Elżbieta Głowacka, nawiązując do dramatycznych chwil: śmierci Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki oraz przedstawicieli elity intelektualnej, politycznej, kościelnej, wojskowej, dała wyraz postawie patriotycznej i o taką postawę (pełną zrozumienia, powagi, wyciszenia) poprosiła uczniów naszej szkoły.
Wydarzeń, które pogrążyły w żałobie całą Polskę, nie da się zapomnieć, a sztandar naszej szkoły z czarnym kirem, odśpiewany hymn państwowy, wspólnie odmówiona modlitwa za poległych w katastrofie, chwila skupienia, wspomnienie mordu katyńskiego były symbolami tego, co bardzo głęboko w nas ukryte -  MIŁOŚCI DO OJCZYZNY
Pani dyrektor wspomniała również o miejskich uroczystościach, dziękując nauczycielom i uczniom, którzy w nich uczestniczyli.
W dniu dzisiejszym i w najbliższym czasie na lekcjach będą podjęte zagadnienia stanowiące element wychowania obywatelskiego i patriotycznego, dotyczące symboliki miejsca Katyń, wskazania funkcji ważnych postaci w państwie, omówienia znaczenia symboli narodowych i ich ujęcie w trakcie żałoby narodowej, by uświadomić sobie, że tragedia sprzed siedemdziesięciu lat  w symboliczny sposób dała o sobie znać całemu współczesnemu światu.
 Wszystkim poległym w katastrofie składamy hołd.